• Igor Lehotan

Žalúzie, rolety, markízy.

Prečítajte si, ako sa dá výrazne zvýšiť komfort ovládania žalúzií a roliet.

Najviac oceňovaná oblasť automatizácie zo strany zákazníkov!


Žalúzie a rolety plnia viaceré funkcie. V prvom rade je ich úlohou tienenie a ochrana interiéru pred nadmerným prenikaním svetla a tepla. Zároveň zabezpečujú súkromie, hlavne vo večerných hodinách nás chránia pred pohľadmi z exteriéru.


Žalúzie sú jedným z najdynamickejších prvkov domácej automatizácie. Dobre navrhnutý systém by mal reagovať nie len na vašu prítomnosť v objekte, ale aj na aktuálne počasie, alebo konkrétnu časť dňa. Integráciou žalúzií do inteligentnej domácnosti zabezpečíte vždy optimálne nastavenie tienenia v závislosti na uvedených faktoroch.


Žalúzie sa automaticky pootvoria keď ráno vstávate a vonku je už dostatok svetla. Počas dňa v závislosti od počasia sa buď otvoria úplne, aby využili prenikajúce teplo v zime, alebo čiastočne zatienia vybrané miestnosti v lete aby sa zbytočne neprehrievali. Večer, po západe slnka, sa automaticky zavrú a zabezpečia vám súkromie. To je len niekoľko príkladov ich automatizácie.


Vedeli ste že elektricky ovládané vonkajšie žalúzie a rolety si môžete zakúpiť v dvoch verziách. Ovládané nástenným vypínačom, alebo prostredníctvom diaľkového ovládania. Cenový rozdiel je cca 90€ v prospech ovládania cez nástenný vypínač. Dodatočnou automatizáciou budete vedieť aj žalúzie ovládané cez vypínač pohodlne ovládať na diaľku a zároveň budete mať možnosť využiť klasický vypínač na stene. Navyše tieto žalúzie viete plnohodnotne zautomatizovať podľa vašich predstáv, čo je pri žalúziách s DO často problém kvôli uzavretému systému.


Ak máte záujem o viac informácií z tejto oblasti, kontaktujte ma prosím.

82 views

©2020 by Dom s rozumom.