• Igor Lehotan

Kúrenie a klimatizácia

V tomto článku sa dozviete:

  • Prečo integrovať kúrenie do inteligentnej domácnosti.

  • Čo okrem úspory vám to prinesie.


Vedeli ste že, európske domácnosti spotrebujú najviac energie na vykurovanie svojich príbytkov, čo tvorí až dve tretiny konečnej spotreby energie v sektore bývania?


Preto efektívne riadenie vykurovania v domácnosti môže prispieť nie len k vyššiemu komfortu bývania, ale hlavne znížiť náklady na jeho prevádzku.

Vďaka inteligentnej domácnosti sa kúrenie prispôsobí vám a vášmu životnému štýlu. Bude automaticky reagovať na vašu prítomnosť v domácnosti a naopak, keď opustíte domácnosť sa kúrenie automaticky stíši. Pri kombinovaných zdrojoch vykurovania, viete tieto navzájom cez inteligentnú domácnosť prepojiť, aby spolu efektívnejšie fungovali.


Pri odchode na dovolenku asi málokto popri zhone a balení nezabudne stíšiť kúrenie. Pri znížení teploty o 1°C sa zníži spotreba na kúrenie o 6%. Inteligentná domácnosť to urobí za vás, alebo vám umožní nastaviť teplotu na diaľku.


Pri návrhu riadenia vykurovanie je potrebné brať do úvahy viacero faktorov a podľa toho navrhnúť spôsob jeho ovládania. Rozdielny prístup sa volí pri centrálnom vykurovaní ako pri vykurovaní s lokálnym zdrojom tepla. O spôsobe integrácie do inteligentnej domácnosti rozhoduje tiež použitie samotnej technológie vykurovania. Niektoré systémy sa dajú prepojiť priamo s inteligentnou domácnosťou, pri iných je potrebná zmena termostatu a spôsobu ovládania.


Ovládanie klimatizácie


Je prijemné prísť počas horúcich letných dní do vychladenej domácnosti. Nechať však bežať klimatizáciu celý deň je zbytočne energeticky nákladné. Rovnako na naprogramovanie klimatizácie pri odchode z domu myslí asi málokto. Aj keď súčasné klimatizácie umožňujú ovládanie cez internet, je možné prostredníctvom domácej automatizácie ovládať aj novšie aj staršie klimatizačné jednotky aj bez ich pripojenia na internet. Budete si tak môcť klimatizáciu spustiť ešte pred tým ako prídete domov.Chceli by ste získať v tejto oblasti viac informácií. Pokojne ma kontaktujte.

76 views

©2020 by Dom s rozumom.